VIDEO

Przesyłanie strumieniowe

Przesyłanie strumieniowe wideo zmieniło sposób, w jaki oglądamy darmowe filmy online, ponieważ nie trzeba już czekać na pobranie całego pliku wideo przed rozpoczęciem odtwarzania. Telewizja internetowa zapewnia dostęp do szerokiego wyboru filmów.

Zaleta: Natychmiastowe odtwarzanie

W dawnych czasach, dzieciństwa Internetu, jeśli webmaster chciał dodać filmy do swojej witryny, musiał opublikować je jako link. Następnie odwiedzający witrynę internetową musieli pobrać plik całkowicie przed odtworzeniem. Wszystko zmieniło się w przypadku przesyłania strumieniowego wideo. Treść jest udostępniana w sposób, który umożliwia odtwarzanie plików niemal natychmiast po rozpoczęciu pobierania pliku. Specjalne serwery multimediów strumieniowych umożliwiają także przeglądanie plików wideo do przodu i do tyłu. Efektem tego powstało wiele stron, gdzie darmowe filmy online, są dostępne przez całą dobę. Strumieniowe przesyłanie filmów wymaga wystarczającej przepustowości do odtwarzania, szczególnie w wyższej jakości. Na przykład usługa przesyłania strumieniowego Netflix wymaga prędkości Internetu co najmniej 5 Mb / s dla jakości HD, 7 Mb / s dla jakości „Super HD” i 12 Mb / s dla strumieniowania 3D. Chociaż prędkości te są ogólnie dostępne w przypadku większości połączeń kablowych / DSL, w przypadku połączeń wolniejszych mogą wystąpić problemy z odtwarzaniem i / lub słaba jakość, ponieważ niektóre usługi obniżają jakość wideo w celu zapewnienia nieprzerwanego odtwarzania.

Zaleta: ochrona przed piractwem

Pobrane pliki wideo można udostępniać innym za pośrednictwem sieci do udostępniania plików i innych metod. Technologia przesyłania strumieniowego wideo jest trudniejsza do skopiowania i uniemożliwia użytkownikom zapisanie kopii na komputerze. Chociaż zaletą zapewniania użytkownikom natychmiastowego odtwarzania i ochrony przed piratami z treści może być atrakcyjna, to musimy mieć świadomość, że strumieniowe wideo działa tylko wtedy, gdy jest dostępne połączenie internetowe. Jeśli połączenie internetowe zostanie przerwane podczas odtwarzania, to straci on dostęp do filmu.