Jeden program do wnętrz i architektury to bardzo wygodne rozwiązanie, dla wszechstronnych osób. Jeżeli projektowanie architektury to Twoja codzienna praca, ale lubisz także tworzyć inspirujące wnętrza (lub na odwrót) to takie rozwiązanie może być dla Ciebie idealne.

Kiedy jeszcze jeden program do wnętrz i architektury może okazać się dobrym pomysłem? Przykładem mogą być pracownie, w których specjaliści mogą pracować na tym samym systemie – nie zależnie od tego, czy ktoś wykonuje projektowanie architektury, czy np. tworzy tylko kuchenne wnętrza. Podstawową korzyścią jest oczywiście wygoda, ale także często zakupienie większej ilości licencji jednego programu może wiązać się z rabatami od producenta.

Program do projektowania domu z funkcją wnętrz to np. ARCHLine.XP. Jest to nowoczesne narzędzie współpracujące z technologią BIM. Dzięki temu jest jeszcze bardziej wszechstronne, pozwala na wymianę plików z wszystkimi specjalistami wykorzystującymi formaty takie jak m.in. IFC, RFA, DWG, DXF, PDF, SKP, 3DS.

Projektowanie architektury coraz częściej związane jest z BIM. Zdarza się, że wymagają tego inwestorzy nowo powstających obiektów. Technologia jest wygodna, ponieważ umożliwia współpracę, ale także przydatna w perspektywie przyszłości. Ułatwia przebudowę, czy ewentualną modernizację dzięki kompletnej, na bieżąco aktualizowanej dokumentacji.

Program do wnętrz i architektury obsługujący BIM to ciekawe połączenie. Rynek oferuje wiele różnorodnych opcji, ale ta na pewno jest jedną z wartych uwagi. Oczywiście nie ma konieczności wierzenia na słowo, że takie rozwiązanie się sprawdza. Lepiej jest pobrać bezpłatną wersję testową i przekonać się na własnej skórze.

Takie narzędzia jak program do projektowania domu w rękach architekta mają za zadanie maksymalnie ułatwić i przyspieszyć jego pracę. Jeżeli dane rozwiązanie nie spełnia tych podstawowych funkcji, to na pewno warto rozejrzeć się, za czymś innym. Zawsze jednak dobrym krokiem jest przetestowanie wszystkich interesujących możliwości.