Bez kategorii

Program do konstrukcji stalowych

Projektowanie konstrukcyjne wymaga odpowiedniego oprogramowania. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się program do konstrukcji stalowych, w którym możliwa jest jednocześnie analiza konstrukcji BIM. Czy są takie rozwiązania? Tak, przykładem może być oprogramowanie SCIA Engineer, wspierające analizę oraz projektowanie konstrukcyjne.

Program do konstrukcji stalowych powinien być wszechstronny. Jedno narzędzie, w którym można zaprojektować zarówno most, jak i stadion piłkarski, to skarb w rękach specjalisty. Analiza konstrukcji BIM obecnie wykorzystywana jest w niemal każdej inwestycji. Jest to skuteczne i wspierające pracę całego zespołu narzędzie.

SCIA Engineer dostępna jest w trzech różnych modułach: Concept, Professional oraz Expert. Różnią się one pomiędzy sobą funkcjonalnością, przy czym ostatni z modułów jest najbardziej zaawansowany. W zależności od tego na jakim poziomie stosowane są projektowanie konstrukcyjne i analiza konstrukcji BIM – taki poziom modułu programu można wybrać

Dla przykładu, w kontekście modelowania, w pierwszym module znajdziemy modelowanie geometrii w 3D, narzędzia zwiększające produktywność oraz raport inżynierski. Kolejne dwa moduły zostały uzupełnione o edytor przekroju inżynierskiego i modelowanie parametryczne.

Większe różnice pomiędzy modułami widoczne są przy obciążeniu. Wszystkie wersje zawierają panele obciążeniowe oraz obciążenie klimatyczne. Moduł Professional posiada dodatkowo obciążenia ruchome, zaś tylko w Ekspert znajdziemy zaawansowane obciążenia ruchome (obsługa wielu grup obciążeń) oraz obciążenie od pociągów.

Każda osoba może przetestować wszystkie te funkcje za darmo przez 30 dni. Wystarczy wejść na stronę polskiego dystrybutora i wypełnić formularz. W odpowiedzi wszyscy otrzymują klucz do wersji testowej. Miesiąc to dużo czasu. Oczywiście nie ma możliwości, aby przetestować wszystkie funkcjonalności, ale można zapoznać się z ogólnymi możliwościami narzędzia. Zachęcamy do testowania i próbowania tego wszechstronnego programu!

Join The Discussion