Parametryczny CAD, IRONCAD to narzędzie wykorzystywane przez projektantów inżynierów. To samowystarczalne oprogramowanie CAD 3D / 2D, który może wspierać dosłownie wszystkie procesy w firmie. Posiada również wiele prostych, praktycznych funkcji, jak bezpośrednie generowanie plików PDF 3D.

Aby to zrobić wystarczy otworzyć wybrany plik, wykorzystując parametryczny CAD. Kolejny etap to wybranie funkcji: Wybierz plik > Eksport > Eksport części z polecenia wyjściowego. Podczas zapisu należy wybrać opcje PDF 3D. Na koniec wystarczy wpisać dowolną nazwę i zapisać plik.

Nie każde oprogramowanie CAD umożliwia wykonanie tej operacji w tak prosty sposób. Pliki zapisane w IRONCAD można otworzyć w polecanym narzędziu Adobe Reader XI 11.0.1. Korzystanie z plików PDF 3D stanowi duże ułatwienie, uzupełniając obszerny wachlarz możliwości proponowanych przez IRONCAD.

To, co wyróżniło na rynku ten parametryczny CAD to modelowanie dynamiczne. Program pozwala na wybranie optymalnego rodzaju modelowania: innowacyjnego lub tradycyjnego. Można swobodnie zmieniać metodę projektowania, decydując się na tę, która nam odpowiada w danym projekcie.

To jeszcze nie wszystko, oprogramowanie CAD umożliwia współdzielenie pracy i projektów. Jest to możliwe m.in. dzięki unikatowej funkcji katalogów oraz technologii przeciągnij i upuść. W katalogach przechowywane są projekty, części, operacje lub funkcje, które mogą być udostępniane i współdzielone w zespole.

Ciekawym narzędziem wbudowanym w IRONCAD jest translator plików CAD. Rozbudowane możliwości wymiany plików pozwalają na bezpośredni import z programów INVENTOR, SOLIDWORKS, CATIA, SOLIDEDGE, NX, PRO/E, AUTOCAD. Co ważne, system posiada najbardziej rozbudowany i kompleksowy zestaw translatorów!

Część użytkowników dużą uwagę przywiązuje do estetycznych, fotorealistycznych animacji i wizualizacji. Mogą być one wykorzystywane w celach marketingowych oraz sprzedażowych. Oferta opatrzona wizualizacją ma znacznie większą moc niż suchy tekst.