VIDEO

Jak wybrać film na wieczór?

Oglądanie filmów to nasz ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. I nie ma się czemu dziwić, dzięki rozwojowi serwisów VoD możemy oglądać filmy online, gdzie tylko chcemy i o dowolnej porze. W teorii wystarczy więc znaleźć sobie jakieś wygodne i zaciszne miejsce, kliknąć i już możemy przenieść się w świat filmowych bohaterów. W praktyce sprawa nie jest już jednak taka prosta. Powód? Często nie mamy pojęcia, jaki film lub filmy online wybrać. Do wyboru mamy przecież tysiące tytułów. Oto kilka rad, które pozwolą ci rozwiązać ten problem.

Jak gatunek filmów lubisz?

Jeżeli zamierzasz oglądać film sam, sprawę masz nieco ułatwioną. Możesz bowiem kierować się tylko swoimi upodobaniami. Pomyśl więc, jaki gatunek filmowy naprawdę lubisz. Może masz ulubionego aktora albo reżysera? Im więcej kryteriów zawężających wybór tym, będzie on łatwiejszy. Zastanów się też, czego oczekujesz od filmu. Jeśli chcesz się tylko rozerwać, pośmiać, wybierz komedię. Jeśli masz ochotę się powzruszać – romans, jeśli szukasz rozwiązania problemu – film oby-czajowy, którego bohater zmaga się z podobnymi kłopotami. Gdy potrzebujesz skoku adrenaliny – horror lub film akcji. Ważny jest również nastrój. Raczej nie funduj sobie ciężkiego dramatu psychologicznego, jeżeli jesteś w dużym dołku. No, chyba że należysz do osób, który humor poprawia świadomość, że inni też mają kłopoty. I to czasem większe niż ty. Gdy planujesz wieczór filmowy ze znajomymi, nie możesz myśleć tylko o sobie. Powinieneś wziąć pod uwagę także ich upodobania. Wspólnie zastanówcie się, co chcecie obejrzeć. Może np. jesteście fanami tego samego serialu i chętnie obejrzycie na raz cały sezon? Od razu odrzućcie gatunki filmowe, które dla choćby jednego uczestnika wieczoru są nie do zaakceptowania. Koleżanka mówi, że nienawidzi horrorów, bo się po prostu boi? Kolega nie chce słyszeć o komedii romantycznej, bo po kwadransie umrze z nudów? Zrezygnujcie z takich filmów. Obejrzycie je kiedy indziej. Filmy online są przecież dostępne w każdej chwili. Wybierzcie coś, co spodoba się wszystkim. Jeśli propozycji jest wiele, możecie urządzić losowanie. Losujcie jednak spośród tytułów, przy których, niezależnie od wyniku, dobrze się będą bawić wszyscy uczestnicy wieczoru.

Oglądanie filmów z dzieckiem.

Jeśli umówiłeś się na oglądanie filmu z dzieckiem – nie masz wyjścia, musisz wybierać spośród tytułów dla dzieci I, co bardzo ważne, odpowiednich dla wieku dziecka! Wielu rodziców wychodzi założenia, że w ich towarzystwie pociechy mogą oglądać każdy film. To błąd. Obecność rodziców nie likwiduje zagrożeń, na jakie narażone jest dziecko podczas oglądanie nieodpowiednich dla niego treści. Ba, sprawi, że następnym razem samo poszuka takich filmów sieci. A tego chyba nie chcesz. Na szczęście w sieci nie brakuje filmów familijnych, przy których dobrze mogą się bawić i dzieci i dorośli. Jeśli masz wątpliwości, czy dany film będzie odpowiedni, poradź się znajomych którzy też mają dzieci, lub poczytaj opinie na forach internetowych dla rodziców. To bardzo cenne źródło informacji. Wielu rodziców publikuje swoje top listy, czyli filmy online które koniecznie trzeba obejrzeć z pociechą i które lepiej omijać z daleka. I, co najważniejsze, uzasadniają swój wybór. Gdy zaproszeniem na domowy seans filmowy chcesz wkraść się w łaski ukochanej, koniecznie wybierz gatunek filmu, który ona lubi. Nawet gdy jest to komedia romantyczna, czyli, twoim zdaniem, film niegodny prawdziwego faceta. Przy odrobienie dobrej woli na pewno wytrwasz do końca seansu. A nagroda będzie wielka, bo kobieta na pewno doceni twoje poświęcenie. Ba, może nawet uzna, że choć na zewnątrz jesteś twardzielem, w środku masz duszę romantyka. A to dla wielu pań olbrzymia zaleta u mężczyzny. Pilnuj się, tylko by w trakcie seansu nie wywracać oczami, nie robić znudzonej miny, nie podśmiewać się i nie rzucać żadnych złośliwych komentarzy, bo to przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego. Twoja ukochana obrazi się na śmierć i życie. I potem trzech komedii romantycznych nie wystarczy, by dała się przeprosić.