VIDEO

Inna telewizja

Przez większość XX wieku jedynym sposobem oglądania telewizji były transmisje naziemne i sygnały kablowe, gdzie antena odbiera fale radiowe w celu przesyłania obrazów i dźwięku do telewizora. W przypadku telewizji kablowej kable są podłączone do dekodera lub do samego telewizora. Kable te biegną z domu do najbliższej stacji telewizji kablowej, która działa jak duża antena.  

Nowoczesna telewizja w sieci

Nowe technologie mogą jednak zmienić sposób otrzymywania wiadomości i rozrywki. Radio zakwestionowało gazety na początku XX wieku, a telewizja zakwestionowała radio. Teraz wygląda na to, że tradycyjna telewizja ma własnego konkurenta, ale nie można jej łatwo oddzielić od telewizji. To telewizja internetowa, gdzie darmowe filmy online, są dostępne nie wtedy kiedy zdecyduje nadawca, ale wtedy kiedy chcemy je oglądać. Telewizja zwana także telewizją internetową to model gdzie, wideo i audio są dostarczane za pośrednictwem połączenia internetowego. Jest również znana jako Internet Protocol Television lub IPTV. Możesz oglądać telewizję internetową na ekranie komputera, ekranie telewizora (za pośrednictwem dekodera) lub urządzeniu mobilnym, takim jak telefon komórkowy lub iPod. Możesz oglądać darmowe filmy online, gdzie chcesz.

To prawie to samo, co przesyłanie telewizji przez antenę lub szereg przewodów kablowych – różnica polega na tym, że informacje są przesyłane przez Internet jako dane. Jednocześnie telewizja internetowa ma większą różnorodność niż telewizja kablowa. Oprócz wielu takich samych programów, które można znaleźć w dużych sieciach, wiele stron internetowych oferuje niezależnie produkowane programy skierowane do osób o określonych zainteresowaniach. Na przykład, jeśli chcesz obejrzeć program wegetariański, prawdopodobnie łatwiej znajdziesz go w Internecie niż w normalnej telewizji. Dzięki wielu lokalizacjom oferującym usługi na żądanie nie musisz planować, kiedy obejrzysz dany film. Jednak w przypadku witryn korzystających z transmisji internetowej lub transmisji strumieniowej wideo w czasie rzeczywistym, transmisja na żywo jest nadal dostępna.

Rodzaje transmisji

Telewizja internetowa jest stosunkowo nowa – istnieje wiele różnych sposobów jej uzyskania, a jakość, treść i koszty mogą się znacznie różnić. Filmy mogą być wysokiej jakości, z profesjonalnie wyprodukowanym materiałem, a inne przypominają, te nadawane z piwnicy. Tradycyjne kanały telewizyjne również coraz bardziej angażują się w technologię i eksperymentują z różnymi formatami. Bardzo miłą dodatkową funkcją w przypadku telewizji internetowej jest to, że często można obsługiwać ją zdalnie.

Join The Discussion