Wychodząc naprzeciw współczesnym wymaganiom, producenci narzędzi, umożliwiających m.in. projektowanie konstrukcji żelbetowych, starają się wyposażyć je w innowacyjne funkcje, które ułatwią tworzenie najbardziej wymagających i zaawansowanych projektów. By wybrać dobry program do konstrukcji, warto poznać cechy profesjonalnych oprogramowań.

Na samym początku należy zaznaczyć trzy charakterystyczne zalety, określające takie narzędzie – precyzyjność, wydajność oraz szybkość. To absolutna podstawa, którą powinny zawierać dostępne na rynku programy, umożliwiające projektowanie konstrukcji żelbetowych. Większe różnice zaczynają się pojawiać w kwestii udostępnionych funkcji oraz opcji.

Jedną z nich jest generowanie dokumentacji 2D na poziomie wykonawczym. Co więcej, dobry program do konstrukcji zapewnia tworzenie rzutów, przekroi i widoków na podstawie modelu 3D, co jest gwarantem ich bieżących aktualizacji. Inną zaletą, która pozwala zminimalizować koszty, jest objęcie oprogramowania wieczystą licencją lub możliwością czasowego jej wynajęcia.

Technologia BIM staje się powoli standardem, jednak wciąż nie jest używana przez wszystkich specjalistów. Jej szerokie zastosowania znacząco usprawniają pracę, dzięki zarządzaniu informacjami na każdym etapie procesu przez osoby zaangażowane w projekt. Technologia umożliwia również modelowanie budynku 3D, a także innych elementów, jak trójwymiarowe modele konstrukcji zbrojenia, charakteryzujące się wysoką szczegółowością.

BIM jest sporym ułatwieniem dla inżynierów, a projektowanie konstrukcji żelbetowych w tej technologii to wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala stworzyć wirtualne modele, dzięki czemu wykrycie błędów i kolizji jest możliwe na wczesnym etapie, a to wpływa na ich redukcję do minimum. Dobry program do konstrukcji często uznawany jest również za program dla architektów.

Modelowanie budynku

Technologia BIM przydaje się zarówno inżynierom, jak i architektom, którzy za pomocą odpowiedniego narzędzia mogą szybko i sprawnie wykonać modelowanie budynku, co przekłada się na skuteczną oraz szybką realizację projektu na placu budowy. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego programu, który zapewni specjalistom funkcjonalne narzędzia.

Więcej informacji na https://allbim.pl/