Nowoczesne rozwiązania we współczesnym budownictwie to ważny element tej branży. Inżynierowie, architekci oraz projektanci coraz chętniej wykorzystują technologię BIM w codziennej pracy, a różnorodne przedsiębiorstwa starają się nieustannie ją wdrażać. Czy tworzenie konstrukcji budowlanych jest w rzeczywistości łatwiejsze i bardziej sprawne, dzięki metodyce BIM?

Odpowiedź na to pytanie jest bez wątpienia twierdząca – za pomocą integracji, która jest istotą technologii BIM, możliwe jest połączenie wszelkich danych o projektowanym obiekcie w postaci drobiazgowego, wirtualnego modelu. Obejmuje on zarówno informacje dotyczące architektury, jak i całokształt zagadnień branżowych. Parametryczne rysunki BIM są kluczowym elementem procesu projektowego.

Tworzenie konstrukcji budowlanych

Stowarzyszenie BIM dla polskiego Budownictwa nakłania ekspertów do pełnego wykorzystania możliwości technologii BIM. Inżynier, którego zadaniem jest tworzenie konstrukcji budowlanych, powinien opierać się na profesjonalnym oprogramowaniu, zapewniającym projektowanie różnorodnych obiektów z wykorzystaniem tej technologii. Czym powinien charakteryzować się kompleksowy program? Przede wszystkim skutecznymi i profesjonalnymi narzędziami BIM, umożliwiającymi:

  • tworzenie jakościowych modeli,

  • wykonywanie precyzyjnych analiz,

  • profesjonalne projektowanie obiektów budowlanych,

  • szybkie oraz sprawne tworzenie innowacyjnych projektów.

Parametryczne rysunki BIM ułatwiają tworzenie konstrukcji budowlanych. Wiodącym rozwiązaniem, zapewniającym jakościowe przejście przez każdy etap projektu, jest oprogramowanie Prota. Zawiera wszystkie powyżej wymienione kwestie, umożliwiające zautomatyzowane projektowanie różnorodnych budowli oraz konstrukcji.

BIM dla polskiego Budownictwa jest szansą na szybszą pracę, lepsze projekty oraz większe zadowolenie inwestorów. Technologia umożliwia bezpośrednie kierowanie realizacją inwestycji, ale także jest wartościową pomocą podczas ewentualnej eksploatacji budynku w późniejszym czasie. Parametryczne rysunki BIM to sposób na jakościowy proces projektowy.